Aktualności

GTA 4 bez trybu multiplayer wraca na Steam już 19 marca

Pinterest LinkedIn Tumblr

Niko Bellic wraca do miasta. Rockstar ogłosił, że Grand Theft Auto 4 powróci na Steam 19 marca 2020, ale bez trybu multiplayer. Tryb multiplayer został ofiarą Microsoftu, który zadecydował o zaprzestaniu wsparcia Windows Game for Live czyli aplikacji pozwalającej na weryfikację oryginalności gry i rozgrywkę online.

W GTA 4 zabraknie kilku stacji radiowych

To nie wszystko, czego zabraknie w najnowszej wersji, ponieważ stacje radiowe amJam FM, Self-Actualization FM, and Vice City FM będą chwilowo niedostępne. Szkoda bo Vice City FM miało kilka utworów które będzie boleśnie przegapić. Miejmy nadzieję, że te stacje wkrótce wrócą.

Jeśli posiadasz już GTA 4, będziesz mógł pobrać aktualizację, aby móc grać dalej od 19 marca. Jest ona konieczna do pobrania, ponieważ GTA 4 i jego DLC, Episodes z Liberty City, są zastępowane przez GTA 4: Complete Edition. W ten sposób gra bazowa i DLC zostaną umieszczone w jednym pakiecie. Każdy istniejący plik z zapisem powinien zostać bez problemu przeniesiony do nowej wersji. Mamy nadzieję…

Aktualizacja GTA do najnowszej wersji

Pobieranie najnowszej wersji powinno być wystarczająco łatwe, jeśli masz grę na Steam lub Rockstar Games Launcher. Jednakże, jeśli posiadasz fizyczną kopię, proces jest nieco bardziej skomplikowany. Gry aktywowane wcześniej przy użyciu Gry dla Windows Live będą wymagały od graczy utworzenia i/lub połączenia ich kont w Rockstar Social Club w celu aktualizacji do wersji Grand Theft Auto IV: Complete Edition”, pisze Rockstar na stronie Steam. Nie zazdroszczę nikomu, kto będzie musiał to robić – nie zapominajmy jak uciążliwy był dodatek od Microsoft.

Jeśli nie aktywowałeś GTA 4 poprzez Games for Windows Live, wystarczy, że aktywujesz klucz z tyłu instrukcji, aby otrzymać nową aktualizację. Choć prawdopodobnie powinieneś poczekać do 19 marca, kiedy to pojawi się Complete Edition, jak mówi Rockstar, pobieranie może zostać przerwane w przeciwnym razie.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Zapalony miłośnik serii GTA. Zaczynał od GTA 3 - teraz szuka informacji o GTA VI. Jeden z twórców tej strony. Gra głównie w Grand theft Auto 5.