Frakcje

LSPD – Los Santos Police Department

Pinterest LinkedIn Tumblr

Gdzie można spotkać funkcjonariuszy LSPD?

Los Santos Police Department (LSPD) to wydział policji miasta Los Santos, w stanie San Andreas. LSPD bazowane było na Departamencie Policji Los Angeles (LAPD).

Zgodnie z odznakami na oficerów, jednostka policji Los Santos została założona w 1889 roku, prawie sto lat po założeniu Los Santos. LSPD wydaje się być dobrze finansowana i wyposażona, chociaż w przeciwieństwie do poprzednich gier, oficerowie i samochody LSPD bardzo rzadko pojawiają się na ulicach Los Santos.

Funkcjonariuszy policji można spotkać w następujących sytuacjach:

 • lotnisko
 • komisariat policji
 • sytuacja gdy gonią podejrzanego
 • gdy gracz zadzwoni pod numer 911

W centrum Los Santos, w promieniu dwóch bloków od Mission Row Police Station można znaleźć patrole piesze dwóch funkcjonariuszy, często stykających się z bezdomnymi, którzy często przebywają w okolicy. Jest to również wspólny obszar, w którym znajdują się samochody patrolowe. Jednak w innych rejonach Los Santos rzadko zdarza się znaleźć zajęty samochód patrolowy, chyba że jest on w pogoni za NPC. Pościgi te pojawiają się losowo w całym mieście.

Lokalizacje posterunków LSPD

Mission Row Police Station – Sinner Street & Vespucci Boulevard

La Mesa Police Station – Popular Street & Capital Boulevard below the Olympic Freeway

Vinewood Police Station – Elgin Avenue & Vinewood Boulevard

Vespucci Police Station – San Andreas Avenue & South Rockford Drive

Vespucci Beach Police Station – Vespucci Beach

Del Perro Police Station – Red Desert Avenue at Del Perro Pier

Davis Sheriff’s Station – Innocence Boulevard & Roy Lowenstein Boulevard

Rockford Hills Police Headquarters – Eastbourne Way & Abe Milton Parkway

Ciekawostki związane z policją w GTA 5

 • Kapelusz oficerów LSPD ma logo departamentu szeryfa Los Santos, pomimo tego, że są to różne departamenty.
 • Gdy jest dużo rannych oficerów lub cywili, istnieje szansa, że dwóch lub więcej zdrowych policjantów podejmie próbę pójścia i wciągnięcia któregokolwiek z rannych pod osłonę. W przypadku zaciągnięcia do bezpiecznego schronienia cywila, będzie on nadal w bólu leżał na ziemi (po wysłaniu sanitariuszy, uratują go). Jeśli jednak oficer zostanie postrzelony, podczas zaciągania do kryjówki będzie oddawał strzały w kierunku gracza.
 • Funkcjonariusze LSPD mogą czasem atakować pieszych atakujących gracza – będą do nich strzelać zamiast próbować ich aresztować. Jeśli gracz ma poszukiwany poziom, a policjanci nie mają w pobliżu pojazdu policyjnego, przejmą oni zaparkowane w pobliżu pojazdy cywilów.
  Pojazd gracza również może zostać zarekwirowany przez policję. Jeśli pojazd gracza jest zaparkowany w pobliżu posterunku policji, gracz może być świadkiem użycia go przez policjanta, jeśli dojdzie do pościgu, który nie dotyczy gracza.
 • Podczas przełączania się na Trevora, oficerowie LSPD będą nieuzbrojeni i będą używać pięści.
 • W GTA 5 nie znajdziemy żadnych billboardów zachęcających do złożenia podania do LSPD, tak jak to miało miejsce w innych odsłonach serii.

Zapalony miłośnik serii GTA. Zaczynał od GTA 3 - teraz szuka informacji o GTA VI. Jeden z twórców tej strony. Gra głównie w Grand theft Auto 5.